Kamery

Zámek Milotice

Zámek Milotice Sídlo panství, které bylo po třicetileté válce v majetku uherského rodu Serényiů. V Miloticích se nachází renesanční zámek z druhé poloviny 16. století, v letech 1720 - 1725 barokně přestavěný. Návštěvník si může prohlédnout zámecký areál s čestným nádvořím, jízdárnou, konírnou, dvěma oranžériemi, francouzským parkem a přilehlou bažantnicí se salety. Státní zámek Milotice, nazývaný perla jihovýchodní Moravy, je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury. Zámecká instalace nabízí pohled do životního stylu a zvyklostí posledních majitelů rodu Seilern-Aspang.


Uherské Hradiště - Rochus

Uherské Hradiště - Rochus Uherské Hradiště (německy Ungarisch Hradisch, maďarsky Magyarhradis) je okresní město ve Zlínském kraji, 23 km jihozápadně od Zlína na levém břehu řeky Moravy. Okolí města je charakteristické rozmanitou krajinou a přírodními rezervacemi, řekou Moravou s rozsáhlými lužními lesy s původní flórou a faunou. Neobvyklá je technická stavba Baťova kanálu, nedaleko se nachází dvě podmanivá pohoří, Chřiby a Bílé Karpaty se zvláštním biotopem. Nejzápadnějším výběžkem Karpat, resp. jejich části - Vizovických vrchů, je návrší Černá hora (302,2 m n. m.), známé spíše pod názvem Rochus podle kaple svatého Rocha nad Mařaticemi na východě od centra Uherského Hradiště. V blízkosti se nalézá románská bazilika na Velehradě a středověké lapidárium, zámek Buchlovice, hrad Buchlov, kde hrabě Bedřich Berchtold a jeho bratr Leopold shromáždili ze svých cest přírodovědnou sbírkou, egyptskou mumii atd.


SKI areál Nová Lhota

SKI areál Nová Lhota SKI areál Nová Lhota se nachází v malebném prostředí Bílých Karpat, nad obcí Nová Lhota na Šibenickém vrchu (705 m n.m.). Sjezdovka je dlouhá 550 m s převýšením 85 m, vhodná pro začínající i zkušenější lyžaře.


Strážnice - Přístav u Baťova kanálu

Strážnice - Přístav u Baťova kanálu Strážnice (německy Strassnitz) je město v okrese Hodonín v Jihomoravském kraji, 15 km severovýchodně od Hodonína, na levém břehu říčky Veličky. V roce 2011 zde žilo 5 804 obyvatel. Jeho historické jádro je městskou památkovou zónou. Pobyt blízko vody nebo přímo na vodě má své nenapodobitelné kouzlo. Pokud chcete strávit dovolenou, víkend nebo třeba jen několik hodin na lodi, nemusíte hned vyrážet do Holandska nebo Francie, které jsou plavbami po vodních cestách proslulé. Podobnou příležitost už totiž máte i u nás, a to na moravském Baťově kanálu, zvaném Baťák.


Brezová pod Bradlom - Námestie gen. M.R. Štefánika

Brezová pod Bradlom - Námestie gen. M.R. Štefánika Mesto Brezová pod Bradlom sa nachádza na úpätí Malých Karpát asi 80 km od hlavného mesta SR Bratislavy. Nad mestom sa týči vrch Bradlo, na ktorého vrchole sa nachádza Mohyla generála Milana Rastislava Štefánika, rodáka z neďalekých Košarísk.


Brezová pod Bradlom - Mohyla M.R.Štefánika

Mohyla generála M. R. Štefánika je posledným miestom odpočinku generála Milana Rastislava Štefánika. Týči sa blízko jeho rodnej obce Košariská, na vrchu Bradlo (544 m.n.m), nad mestom Brezová pod Bradlom.


Golf resort Skalica

Golf resort Skalica Rezort sa nachádza priamo na úpätí skalických vinohradov, víno a vinárska tematika sú prítomné aj pri vytváraní celkového obrazu rezortu. Naším cieľom je vytvoriť pre našich členov a klientov pokoj a pohodu, ktorú si budú môcť vychutnať pri poháriku dobrého skalického vínka. Veríme, že práve s Vami sa nám to podarí.


Mesto Skalica

Mesto Skalica K starobylým slovenským mestám, ktoré sa v uplynulých storočiach hrdili prívlastkom slobodné kráľovské mesto, patrí i Skalica, mesto na hraniciach s Českou republikou. Jeho história je dlhá a bohatá. Striedali sa v nej obdobia budovania, rozmachu a rozkvetu s tými, ktoré boli poznačené vojnami, povstaniami, rabovaním a ničením, epidémiami či živelnými pohromami. Z viacerých hľadísk má Skalica na historickej, ale i súčasnej mape Slovenska významné postavenie.


Obec Čachtice

Obec Čachtice sa rozprestiera na mieste, kde sa považský výbežok Podunajskej nížiny stretáva s pohorím Malých Karpát.. Obec leží 7 km od okresného mesta Nové Mesto nad Váhom v nadmorskej výške 203 m.n.m.. Rozkladá sa na ploche 3257 ha. Hustota obývania je 117,47 obyv./km2.


Čachtický hrad

V písomnostiach sa po prvýkrát spomína v prvej polovici 13. storočia ako pohraničná pevnosť. Nachádza sa na vápencovo-dolomitovom vrchu medzi obcami Čachtice a Višňové. Staviteľom hradu bol Kazimír z rodu Huntpazmán. Výstavba najstaršieho jadra sa uskutočnila medzi rokmi 1263-1276. V histórii hradu sú zaznamenaní viacerí významní majitelia ako napríklad Matúš Čák Trenčiansky, Ctibor zo Ctiboríc, či rodina Nádašdyovcov, ku ktorým patrí aj smutne preslávená Alžbeta Bátoriová. Hrad bol v roku 1708 vypálený a to bol začiatok jeho konca. Viac ho nik neopravoval. Ešte raz hrad vyhorel v roku 1799, to už bol opustený.


SKI park Osvětimany

SKI park Osvětimany SKI Park nabzí výborné podmíny pro lyžování a snowbording. K dispozici je 400m dlouhá sjezdovka s převýšením 98m. Svah je na začátku prudší, od půlky pak středně těžký, vhodný pro začínající i zkušenější lyžaře.


Novinky

30.11.2012 | Nové záběry z Čachtic!

Nové záběry z Čachtic!

více informací

 

5.10.2012 | Přidána kamera z náměstí ve Skalici

Přidána kamera z náměstí ve Skalici

více informací

 

24.11.2010 | Spuštění webové prezentace

Spuštění webové prezentace

Byl spuštěn zkušební provoz nového webu k projektu "Objevme přírodní a kulturní krásy sousedů"

více informací